TechnologieDo procesu produkcji naszych wyrobów używane są stale nierdzewne AISI 304 oraz AISI 316.

AISI 304/304L-tego rodzaju stal stosowana jest w rozwiązaniach dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz na części wymagające tłoczenia, jest odporna na korozję w środowisku atmosferycznym, wody naturalnej itp. Typ 304 jest najszerzej stosowaną stalą nierdzewną.

AISI 316/316L/316Ti-to gatunek stali z dodatkiem molibdenu, przez to nasze produkty są bardziej odporne na korozję wżerową w środowisku z jonami chlorku.

Właściwości stali pozwalają na jej dość łatwą, a przede wszystkim trwałą obróbkę plastyczną wykonywaną na zimno - bez utraty pożądanych właściwości kwasoodpornych.
Dzięki temu produkowane przez nas odwodnienia i elementy ze stali nierdzewnej można wykorzystać we niemal wszystkich gałęziach przemysłu: od chemicznego, przez spożywczy aż do biotechnologicznego.
Stosujemy technologie takiego formowania naszych odwodnień i wyrobów ze stali nierdzewnej, które pozwalają otrzymać w efekcie końcowym produkty wysokiej jakości, doskonałej precyzji i spełniające tak ważne wymagania higieniczne.

Gatunki stali nierdzewnej używanej do produkcji naszych wyrobów

Gatunek stali Norma Skład chemiczny (%)
AISI 304 AISI C-max 0,080 MN-max 2,00 Si-max 1,00 P-max 0,045 S-max 0,030 Cr- 20,00 Ni- 10,50
AISI 316 AISI C-max 0,080 MN-max 2,00 Si-max 1,00 P-max 0,045 S-max 0,030 Cr- 20,00 Ni- 14,00 Mo- 3,00

*AISI (American Iron and Steel Institute) – Amerykański Instytut Żelaza i Stali


Obróbka stali nierdzewnej

Obróbka laserowa znajduje coraz większe zastosowanie w przemyśle z powodu własności promieniowania laserowego. Dzięki nim można wykonać szereg bardzo precyzyjnych operacji technologicznych na stali nierdzewnej. Wydajność obróbki laserowej jest o wiele większa niżeli w standardowych metodach. Ten rodzaj obróbki pozwala na produkcję dowolnej ilości, identycznych elementów, co jest niezwykle istotne w produkcji elementów sanitarnych oraz w branży przemysłowej.

Walcowanie stali
Wskutek walcowania jesteśmy w stanie dostosować wymiary oraz tak zmodyfikować elementy nierdzewne, aby w efekcie końcowym otrzymać solidnie wykonany produkt.

Gięcie profili
Poza walcowaniem, wykonujemy także gięcie profili rurowych i zamkniętych. Mamy możliwość gięcia profili w różnych rozmiarach, także profili standardowych jak i cylindrycznych.

Spawanie stali nierdzewnej
Precyzyjny i estetyczny spaw to istotny czynnik wpływający na funkcjonalność, szczelność i równocześnie na estetyczny wygląd produktu.

Szlifowanie i polerowanie stali
Dla otrzymania najwyższej klasy produktów - profesjonalnie szlifujemy i polerujemy stal nierdzewną, z której wykonane są nasze produkty. Te operacje pozwalają nam nadawanie charakterystycznego szlifu nawet najmniejszym detalom i szczegółom.
szeregu procesach mających na celu trwałą zmianę kształtu blach w celu uzyskania zamierzonego kształtu.

Kanały rynnowe i szczelinowe

Nasze kanały liniowe to solidnie wykonane rozwiązania dla profesjonalnego odwodnienia posadzek. Kanały wykonane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, służą do odprowadzania wody lub ścieków z powierzchni podłogi do kanalizacji. Odwodnienia tego rodzaju znajdują zastosowanie w zakładach przemysłu spożywczego, budowlanego, gastronomicznego.

Czytaj więcej »


Meble nierdzewne

Posiadamy szeroką ofertę mocnych i stabilnych mebli wykonanych ze stali nierdzewnej. W ofercie m.in.: meble gastronomiczne, stoły robocze, szafy, wózki, stojaki i wiele innych.

Produkujemy najwyższej jakości meble ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. Sprawnie realizujemy zamówienia na wymiary standardowe oraz wykonujemy projekty mebli o nietypowych kształtach i wymiarach. Oferujemy również fachowe doradztwo doświadczonych profesjonalistów w branży oraz zapewniamy szybką dostawę.

Czytaj więcej »